Logo
Wydrukuj tę stronę

Przed nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 Finał WOSP, foto: materiał nadesłany 26 Finał WOSP, foto: materiał nadesłany

550 wolontariuszy z naszego regionu będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla "wyrównania szans w leczeniu noworodków". 14 stycznia odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaplanowano m.in. koncerty, występy, loterie i licytacje.

Już po raz kolejny lokalny sztab WOŚP ma swoją główną siedzibę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

- W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasz Sztab organizuje Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem: „I Ty możesz komuś uratować życie. Zostań Dawcą szpiku. To proste!”. Zapraszamy więc wszystkie osoby zainteresowane ideą Fundacji DKMS do punku pomagającego rejestrować potencjalnych Dawców szpiku, który mieścił się będzie w siedzibie MDK. W dniu Finału planujemy organizację różnego rodzaju imprez, miedzy innymi koncertów na Rynku Wielkim, czy też w Zamojskim Domu Kultury. Główne działania będą się odbywały na terenie Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu i tam też zobaczyć będzie można tych wszystkich, którzy w tym dniu zechcą uświetnić swoimi występami Wielki Finał - informuje zamojski sztab akcji.

- Chcielibyśmy również zaprosić stowarzyszenia, instytucje, firmy do zorganizowania w swoich siedzibach „Kawiarenek”, w których zmarznięci wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić czegoś ciepłego. Serdecznie zachęcamy również instytucje, firmy, stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych wsparciem naszych działań do przekazania różnego rodzaju darów na loterię i licytację. Zapraszamy artystów plastyków do włączenia się w działania, które przyczynią się zwiększenia środków przeznaczonych na ten szczytny cel - zachęcają przedstawiciele MDK. 

Warto dodać, że zamojski sztab WOŚP otrzymał paletę z napojami od Coca – Coli, wieloletniego partnera finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz, który tego dnia włączy się w orkiestrową nutę dobrych serc, otrzyma napój, symbolizujący radość, szczęście oraz optymizm - czyli wartości najważniejsze dla wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze posiadający identyfikatory będą mogli bezpłatne korzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej w dniu 14 stycznia 2018 roku.

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl