Logo
Wydrukuj tę stronę

Sfingowali kradzież auta, by wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy sfinowali kradzież, foto:Policja Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy sfinowali kradzież, foto:Policja

Za próbę wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy upozorowali kradzież samochodu należącego do jednego z nich. Do kradzieży miało dojść na parkingu jednego z zajazdów w gminie Zamość.

- W ubiegłą niedzielę, w godzinach porannych dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi A6. Do kradzieży miało dojść na parkingu przed jednym z zajazdów mieszczących się w gminie Zamość. Jak oświadczył zgłaszający będący jednocześnie właścicielem skradzionego pojazdu, w zajeździe zatrzymał się, aby odpocząć przed dalszą drogą. Mundurowi bezpośrednio po zgłoszeniu kradzieży rozpoczęli pracę, która miała doprowadzić do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego audi. Jak ustalili policjanci kradzież była „sfingowana” - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. - Właściciel audi 34-letni mieszkaniec Niska wspólnie z kolegą, 38-letnim mieszkańcem powiatu koneckiego zaplanowali i przeprowadzili całą akcję kradzieży pojazdu. Zamiarem mężczyzn było wyłudzenie odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej -dodaje. 

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił kradzież. Zatrzymany został również jego wspólnik z powiatu koneckiego. W piątek prokurator zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Stróże prawa przypominają, że każdy, kto w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego świadczenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl