Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: 76-latka uwierzyła oszustowi. Straciła 26 tys.zł.

Podwał się za policjanta, wyłudził 26 tys.zł, foto: archiwium, zdjęcie poglądowe Podwał się za policjanta, wyłudził 26 tys.zł, foto: archiwium, zdjęcie poglądowe

Podał się za policjanta prowadzącego akcję przeciwko oszustom. Wyłudził od 76-letniej mieszkanki Zamościa 26 tysięcy zł. Kobieta za namową oszusta założyła nowe konto internetowe, przelała tam swoje oszczędności. Później przekazała dane niezbędne do wykonywania przelewów.

- Do zamojskiej policji zgłosiła się 76-letnia mieszkanka miasta. Kobieta chciała potwierdzić, czy pracuje w komendzie mężczyzna o podanych przez nią personaliach. Po rozmowie z zamojskim funkcjonariuszami uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów. 76 latka rozmawiała telefonicznie z mężczyzną, który przedstawił się jako policjant i poinformował, że prowadzi akcję przeciwko oszustom. Następnie polecił kobiecie, aby założyła konto internetowe i wpłaciła tam wszystkie swoje oszczędności. Mieszkanka Zamościa zrobiła tak jak polecił mężczyzna, a następnie udostępniła oszustowi wszystkie dane potrzebne do wykonywania przelewów - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej policji. - Kiedy kobieta udała się do banku, aby zablokować możliwość dokonywania wypłaty z nowego konta, było już za późno – zniknęło 26 tysięcy złotych -dodaje.

Zamojska policja apeluje! Nie dajmy się oszukać. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych działaniach, nie nakłaniają również do założenia konta i podzielenia się wiedzą na temat kodów zabezpieczających dostęp do konta.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl