Reklama

Zamość: 76-latka uwierzyła oszustowi. Straciła 26 tys.zł.

Podwał się za policjanta, wyłudził 26 tys.zł, foto: archiwium, zdjęcie poglądowe Podwał się za policjanta, wyłudził 26 tys.zł, foto: archiwium, zdjęcie poglądowe

Podał się za policjanta prowadzącego akcję przeciwko oszustom. Wyłudził od 76-letniej mieszkanki Zamościa 26 tysięcy zł. Kobieta za namową oszusta założyła nowe konto internetowe, przelała tam swoje oszczędności. Później przekazała dane niezbędne do wykonywania przelewów.

- Do zamojskiej policji zgłosiła się 76-letnia mieszkanka miasta. Kobieta chciała potwierdzić, czy pracuje w komendzie mężczyzna o podanych przez nią personaliach. Po rozmowie z zamojskim funkcjonariuszami uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów. 76 latka rozmawiała telefonicznie z mężczyzną, który przedstawił się jako policjant i poinformował, że prowadzi akcję przeciwko oszustom. Następnie polecił kobiecie, aby założyła konto internetowe i wpłaciła tam wszystkie swoje oszczędności. Mieszkanka Zamościa zrobiła tak jak polecił mężczyzna, a następnie udostępniła oszustowi wszystkie dane potrzebne do wykonywania przelewów - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej policji. - Kiedy kobieta udała się do banku, aby zablokować możliwość dokonywania wypłaty z nowego konta, było już za późno – zniknęło 26 tysięcy złotych -dodaje.

Zamojska policja apeluje! Nie dajmy się oszukać. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych działaniach, nie nakłaniają również do założenia konta i podzielenia się wiedzą na temat kodów zabezpieczających dostęp do konta.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us