Bezpieczne przejścia w Zamościu. Będzie akcja informacyjna

Maskotka akcji, foto: materiał nadesłany Maskotka akcji, foto: materiał nadesłany

Ponad 1000 osób podpisało się pod petycją w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Zamościu. Akcja ma już swoją maskotkę, to pies policjant, który będzie promował bezpieczeństwo na zamojskich drogach.

- W trakcie miesięcznej pracy wyszliśmy na ulicę, zebraliśmy ponad 1000 podpisów pod petycją w sprawie poprawy bezpieczeństwa. Z rozmów z mieszkańcami miasta nasuwa się nam wiele wniosków. W środę, w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Społecznego Komitetu na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Zamościu z przedstawicielami Policji. Rozmawiano o działaniach jakie można podejmować. Poruszono kwestie systematycznej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa i chęci przeprowadzenia kampanii reklamowej, która powinna przyczynić się do lepszego uświadamiania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dobra informacja, to w naszej ocenie, to też sukces -informuje Rafał Zwolak, miejski radny i członek komitetu.

Akcja informacyjna ma już swoją oficjalną maskotkę. Na stronie https://www.facebook.com/bezpieczneprzejsciazamosc/ ogłoszono konkurs na nazwę dla pluszaka.

3 komentarzy

 • niezłeJaja
  niezłeJaja czwartek, 21 grudzień 2017 12:27 Link do komentarza

  Pies policjant... no bez jaj. A za wzorowe zachowanie to może psią karmę będą rozdawać - taką słodką :)

 • Care
  Care piątek, 22 grudzień 2017 07:40 Link do komentarza

  To co dało się usłyszeć na temat poprawy bezpieczeństwa na przejsciach woła o pomstę... Aktywne znaki D-6 (mam nadzieje, że chodzi o te oświetlające przejście z góry) ?
  Te które można zauważyć m.in. na Partyzantów lub Wyszyńskiego nie poprawiają w żaden sposób bezpieczeństwa. Będąc kierowcą oczekuję, że pieszy będzie widoczny na przejściu. Będąc pieszym liczę na to, że kierowca mnie widzi. Migające światełka nie sprawdzają się. Migają samoczynnie w przpadkach gdy nie ma pieszych na przejściu. Jak coś nie spełnia swojej funkcji, to jest do niczego. Proszę o poważne podejście do tematu. Uważam, że poziom bezpieczeństwa na zamojskich przejściach dla pieszych jest mierny. Pozdrawiam.

 • waćpan
  waćpan piątek, 22 grudzień 2017 08:38 Link do komentarza

  A, gdzie byliście w poprzednich kadencjach z imć Zamojskim, który też rządził????

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us