Reklama

Szpital "papieski" wysoko w "Złotej Setce"

Szpital papieski wysoko w Złotej Setce,foto: archiwum Szpital papieski wysoko w Złotej Setce,foto: archiwum

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu znalazł się na podium szpitali w Polsce w kategorii: Sieć Szpitali Poziom III i w 10-ce najlepszych szpitali w kraju. "Złotą Setkę Szpitali" opublikował dziennik „Rzeczpospolita”.

Zamojski szpital zdobył też 2 miejsce w kategorii najlepszych szpitali na Lubelszczyźnie (2016 r. Szpital zajął 1 miejsce). W klasyfikacji szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych placówka uplasowała się na 7 miejscu w Polsce (w poprzedniej edycji 6 miejsce). Tym samym szpital potwierdził wysoką i ugruntowaną pozycję wśród najlepszych szpitali w kraju.

- W rankingu uczestniczyło 204 szpitale z całej Polski, które spośród ok. 1000 jednostek medycznych w kraju odważyło się porównać i ocenić przez ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia. Oceniano, m.in.: zarządzanie szpitalem, jakość usług medycznych i opiekę nad pacjentem, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg. Ranking w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych ponownie wygrało Centrum Onkologii im. Profesora P. Łukaszczyka w Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie). W klasyfikacji: Sieć Szpitali Poziom III oraz szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych nasz Szpital zdobył 880.55 pkt. (w ubiegłym roku 889.13 pkt.) Maksymalnie szpital mógł zdobyć 1000 punktów - informuje Ryszard Pankiewicz,  z-ca dyrektora ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji.

Na uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie w imieniu szpitala wyróżnienia odebrał dyrektor Andrzej Mielcarek.

Szpital "papieski" w rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości” zajmował wielokrotnie miejsca w czołówce szpitali w kraju. W czternastoletniej historii rankingu zajmował już m.in.: dwukrotnie 2 i 4 oraz 3 miejsce. Największy sukces szpital odniósł w 2011 r. zdobywając tytuł Najlepszego szpitala w Polsce w tym rankingu, oraz w 2002 r. gdy został wyróżniony Najlepszym szpitalem w kraju wg Rankingu Szpitali przeprowadzonego przez Newsweek Polska i Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej. Ponadto w latach 2006-2009, 2011, 2012 i 2016 szpital był sklasyfikowany jako Najlepszy Szpital na Lubelszczyźnie. Ponadto, w 2015 r. szpital zdobył wyróżnienie dla Najlepszego Szpitala w kraju w kategorii zarządzanie w ramach przeprowadzonego badania - System benchmarkingu szpitali „Portrety szpitali-mapy możliwości”. Projekt, czyli monitorowanie jakości usług publicznych i benchmarking z zakresu nadzoru nad funkcjonowaniem szpitali, przeprowadzony był dla szpitali, których organem założycielskim jest jednostka samorządu terytorialnego. W 2014 r., w tym samym badaniu, szpital był uhonorowany tytułem Najlepszego Szpitala na Lubelszczyźnie.

3 komentarzy

 • niezadowolony
  niezadowolony poniedziałek, 18 grudzień 2017 21:49 Link do komentarza

  Tak, tak panie i panowie dalej plujcie ludziom w twarz i organizujcie sobie konkursy w których będziecie wygrywać.
  Przykłady:
  -jak masz szczęście to na izbie czekasz ok 4-5 godzin,
  -bałagan w kolejkach do lekarza,
  -do przychodni można przyjść tylko po skierowanie na fundusz w innych przypadkach tylko prywatnie bo cię potraktują jak śmiecia,
  -nocnej i świątecznej opieki to w ogóle lepiej unikać bo nie dość, że niedoświadczony konował (inni się wymigali) to jeszcze zły na cały świat, że ma dyżur,
  -no i na koniec opryskliwy cieć z BSI gratis.
  +no i wreszcie coś na plus - nieco ładu i składu w kolejkach do rejestracji (a może po prostu miałam szczęście)

 • Faraon85
  Faraon85 wtorek, 19 grudzień 2017 02:39 Link do komentarza

  Jesteś transwestytą czy może przez to plucie jadem na wszystkich już nie wiesz co piszesz?
  Podpisujesz się jako niezadowolony,a w ostatnim zdaniu wspominasz,że miałaś szczęście :d
  To kim w końcu jesteś?
  A jak Ci tak szpital w Zamościu przeszkadza to zawsze możesz wybrać któryś z lubelskich albo inne w regionie czy województwie. Skoro jest tak źle to po co się męczysz? Jest tyle innych placówek, nikt nie zmusza kogokolwiek do korzystania akurat z "papieskiego".

 • cd
  cd wtorek, 19 grudzień 2017 09:59 Link do komentarza

  Z powodów zdrowotnych niestety czasami muszę się pojawić w tym szpitalu. Robię to tylko kiedy muszę! Regularnie jeżdżę do innego miasta. I wcale nie trzeba jechać daleko żeby zobaczyć jak powinno się traktować człowieka. Kondycja służby zdrowia to jedno, a podejście do ludzi to zupełnie co innego!!! Już w samy Rzeszowie i Lublinie przynajmniej nie potraktują cię jak śmiecia tylko kulturalnie i grzecznie powiedzą co i jak, ile trzeba czekać, gdzie pójść.
  Dlatego szlag mnie trafia jak kolejny raz czytam, że taki szpital został za coś wyróżniony.
  LUDZIE wy się szczycicie tym, że papież Polak u was był? Czy wy jeszcze pamiętacie jakie on miał podejście do ludzi? Zwłaszcza chorych!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us