Reklama
Reklama

Budżet Obywatelski i głosowanie przez internet

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Zamojski Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące głosowania internetowego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że od przyszłego roku będzie można oddawać swój głos na projekty zgłoszone do BO, nie tylko za pomocą karty do głosowania, ale również elektronicznie.

Z nowego rozwiązania skorzystają m.in. osoby niepełnosprawne, ale także wszystkie te, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą, uczestniczyć w zebraniach osiedlowych.

Głos będzie można oddać wyłącznie na projekt dotyczący osiedla, na którym się zamieszkuje. Każdy z mieszkańców musi zdecydować, jaki sposób głosowania wybierze: tradycyjny (na zebraniach osiedlowych z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania) lub za pośrednictwem Internetu (w formie elektronicznej karty do głosowania).

Głosowanie elektroniczne będzie odbywać się poprzez stronę internetową https://budzet24.pl/umzamoscbo/ w dniach od 2 stycznia 2018 r. do 20 stycznia 2018 r. Aby głos był ważny, głosujący będzie musiał najpierw podać swoje dane i wybrać jeden projekt do realizacji. Na podany przez internautę numer telefonu komórkowego system prześle jednorazowe hasło, którym będzie można zatwierdzić wybór.

We wtorek (19.12.2017) zamojski magistrat organizuje spotkanie informacyjne dotyczące nowej formy głosowania. W czasie spotkania zostaną omówione m.in. zasady i sposób głosowania przez internet. Początek o godz. 9:00 - sala Consulatus w ratuszu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us