Reklama

Bezpieczne przejścia w Zamościu. Członkowie komitetu spotkali się policją

Bezpieczne przejścia w Zamościu. Członkowie komitetu spotkali się policją

13 grudnia 2016 na przejściu na ul. Wyszyńskiego zginął 12-letni Rafał Małys. Dzisiaj mija dokładnie rok od tego tragicznego wydarzenia. Rodzice chłopca wykazali ogromny hart ducha. Pomimo żałoby włączali się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w Zamościu.

- Zawiązaliśmy Społeczny Komitet na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Zamościu, którego celem jest czynne propagowanie bezpieczeństwa w mieście. Członkowie komitetu zbierają podpisy pod petycją do prezydenta, jako zarządcy dróg w Zamościu o podjęcie skutecznych działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych - informuje Rafał Zwolak, miejski radny i członek komitetu.

Wczoraj członkowie komitetu spotkali się z przedstawicielami Miejskiej Komendy Policji w Zamościu, komendantem Andrzejem Mioduną i z-cą naczelnika asp. Marcinem Dudą oraz asp. Dorotą Kurkowską - Bubiło.

- Merytoryczna rozmowa dotyczyła możliwości podjęcia różnego rodzaju działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w Zamościu. Przedstawicielom Policji spodobał się pomysł propagowania bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, możliwych skutków następstw pośpiechu, braku roztropności i nadmiernej prędkości kierowców. Rozmawiano też o technicznych rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo na przejściach w mieście. Omówiono temat czujników ruchu na przejściach, które wykrywają zbliżającego się do przejścia pieszego. Zwrócono też uwagę na konieczność doświetlenia tych najbardziej niebezpiecznych przejść w mieście, jak również wspólnego wypracowania z UM kompleksowych rozwiązań  poprawiających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - wylicza Zwolak.

- Spotkanie miało charakter roboczy, jednak przedstawiciele komitetu otrzymali zapewnienie, że zamojska Policja „daje zielone światło” dla wszelkich inicjatyw, które przyczynią się do zmniejszenia liczby tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Mundurowi chętnie również zainicjują oraz włączą się w realizowane już działania, których celem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje Dorota Krukowska - Bubiło z zamojskiej jednostki policji.

1 komentarz

  • Ktoś
    Ktoś czwartek, 14 grudzień 2017 11:14 Link do komentarza

    Zapraszamy mundurowych z samego rana do patrolowania przejść. Dlaczego tylko podległa pod prezydenta Straż Miejska to robi, zaś policja poluje na kierowców, zamiast pomagać pieszym? Nie karać, a chronić i edukować. I nie gadać o tym, co by się zrobiło, tylko robić, robić, robić. Straż miejska robi i efekty widać, widać ją na ulicach.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us