Reklama
Reklama

75. rocznica wysiedleń na Zamojszczyźnie

Po nabożeństwie obchody kontynuowane będą przy Pomniku Ofiar Faszyzm, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Po nabożeństwie obchody kontynuowane będą przy Pomniku Ofiar Faszyzm, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)
Obchody 75 rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny odbędą się dzisiaj (27 listopada) w Zamościu. Uroczystości rozpocznie o 9:30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 (Budowlanka).

Pół godziny później odprawiona będzie msza w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Zamościu. Po nabożeństwie obchody kontynuowane będą przy Pomniku Ofiar Faszyzm (
róg ul. Okrzei i Piłsudskiego).

W programie wystąpienie Juliana Grudnia – Prezesa Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Okręg Zamość. Całość dopełni Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów i wieńców przy pomniku.

Kolejna część obchodów to uroczysta Sesja Rady Miasta, która rozpocznie się o 13.00 w sali Consulatus zamojskiego ratusza. W programie jest wykład Agnieszki Jaczyńskiej – "Niemiecka akcja wysiedleńcza na Zamojszczyźnie 1942-1943. Skala i charakter zbrodni” i wystąpienia zaproszonych gości. Uroczystość uświetni występ muzyków Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

Dodajmy, że na Rynku Solnym można oglądać okolicznościową wystawę plenerową związaną z obchodami.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us