Reklama

Powstanie Centrum Integracji Społecznej w Zamościu

Centrum Integracji Społecznej będzie się mieścić w budynku dworca PKP, foto: archiwum Centrum Integracji Społecznej będzie się mieścić w budynku dworca PKP, foto: archiwum

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania pozyskało miasto Zamość na projekt pn. ”Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”. Zakłada on przystosowanie budynku Dworca PKP na działalność Centrum Integracji Społecznej, przebudowę budynku kotłowni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz przebudowę i rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej z przystosowaniem do funkcjonowania Domu Dziecka.

Jak informuje magistrat, głównym celem projektu jest stworzenie warunków do skutecznego, systematycznego i wieloprofilowego wspierania osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym dzieci z rodzin niewydolnych opiekuńczo-wychowawczo. Aby realizacja tego rodzaju zadań przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, niezbędna jest adaptacja miejskiej infrastruktury.

Projekt zakłada:
- przystosowanie budynku Dworca PKP na działalność Centrum Integracji Społecznej w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 11,
- przebudowę budynku kotłowni z przeznaczeniem na potrzeby Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wraz z budową zewnętrznej windy i wielofunkcyjną salą gimnastyczną (ul. Śląska 45 w Zamościu)
- przebudowę wraz z rozbudową części istniejącego budynku Prokuratury Rejonowej (ul. Wyszyńskiego 2A) z przystosowaniem do funkcjonowania Domu Dziecka, wykonaniem urządzeń małej architektury (altana, ławki, stół do ping-ponga, tablica do piłki koszowej, utwardzenia dojść), z przyłączami kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetleniem terenu oraz parkingiem.

Nowo powstałe (na bazie byłego dworca PKP) Centrum Integracji Społecznej, w ciągu roku zapewni aktywizację zawodową 30 osobom. Budynek byłego dworca ma wysokość 2 kondygnacji nadziemnych i jest częściowo podpiwniczony, wiec zapewnia niezbędną przestrzeń do realizacji zadania. Jest też dobra wiadomość dla podróżnych. Dworzec po koniecznym remoncie, zostanie na nowo otworzony.

Całkowita wartość projektu: 7 280 976, 52
Wydatki kwalifikowalne: 6 270 035, 29

Kiedy umowa między Miastem a Urzędem Marszałowskim zostanie podpisana, magistrat ogłosi przetargi m.in. na managera projektu i wykonawcę. Stanie się to najpewniej na początku przyszłego roku. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to listopad 2020.

4 komentarzy

 • zukosa
  zukosa poniedziałek, 20 listopad 2017 18:10 Link do komentarza

  w 2020 roku otworzą poczekalnię - WOW :D

 • fylopip
  fylopip poniedziałek, 20 listopad 2017 18:48 Link do komentarza

  Gdzie to jest? Zamość? Pierwsze widzę?

 • miastowy
  miastowy poniedziałek, 20 listopad 2017 23:08 Link do komentarza

  Szczebrzeska przy zooooooo a hóóójjj

 • Yhy
  Yhy wtorek, 21 listopad 2017 14:44 Link do komentarza

  :) Jakiż byłby hejt, gdyby wnuk za kredyt chciał ten zrujnowany budynek wyremonotować. Jakbyście płakali wy z nowoczesnej, ze zadłuża miasto. Brawo panie Andrzeju, udało się pozyskać kasę i zrobić za obce, duży sukces. Tyle lat stało zamknięte, to jeszcze dwa lata remontu nikomu nie zrobi różnicy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us