Reklama
Reklama

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Podpisano umowę z wykonawcą obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, foto: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Podpisano umowę z wykonawcą obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, foto: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Kierowcy z nowej trasy skorzystają na wiosnę 2021 roku. W piątek (17.11) została podpisana umowa z wykonawcą obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego - firmą Mota-Engil Central Europe. 

Przypomnijmy, trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Lubelski Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Lubelski Południe. Obwodnica będzie jednojezdniowa, a w obrębie obu węzłów dwujezdniowa. Nad doliną rzeki Sołokiji droga pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca zadeklarował realizację obwodnicy w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w trakcie prowadzenia robót.

Wartość robót to ok. 193,5 mln zł, a całkowity koszt inwestycji, uwzględniający wykup gruntów, prace projektowe, archeologiczne oraz nadzór nad realizacją, to blisko 292 mln zł. Zgodnie z planem prace ziemne mają rozpocząć się po sezonie zimowym. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us