Logo
Wydrukuj tę stronę

Odważni wygrywają. Ratusz zaświeci się na pomarańczowo

Grafika kampanii, źródło: materiał nadesłany Grafika kampanii, źródło: materiał nadesłany

Ruszyła Kampania Ogólnopolska „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”. Kampania, którą zainicjowała Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, to unikatowy w skali Polski autorski projekt realizowany od 2009 roku. Inspirowana prawdziwą historią, Kuby, młodego gdynianina, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworową, stała się punktem wyjścia do budowania działań w obszarze profilaktyki raka jądra.

Od 20 do 26 listopada zamojski Ratusz będzie podświetlony na pomarańczowo (kolor kampanii "Odważni Wygrywają"). Organizatorzy kampanii w Zamościu chcą w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców miasta na niezwykle ważny problem, jakim jest profilaktyka męskich nowotworów, a w szczególności profilaktyka raka jądra.

„Temat pomijany społecznie, wstydliwy, marginalizowany, zobrazował skalę problemu znikomej świadomości społecznej, nieznajomości objawów, a przede wszystkim specyfiki tego rodzaju nowotworu. Celem kampanii jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%”- informuje koordynator Akademii Walki z Rakiem Filia w Zamościu Maksymilian Pańczyk.

Akcje prowadzone podczas kampanii kierowane są głównie do młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 35 roku życia, ich partnerek, rodzin oraz przyjaciół. Wybór takiego przedziału wiekowego podyktowany jest statystyką – właśnie w tej grupie wiekowej, rak jąder, jest najczęściej diagnozowanym nowotworem, statystycznie aż 25 % zachorowań.

To i inne listopadowe działania realizowane są przez Drukarnię Wyobraźni razem z zamojską filią Akademii Walki z Rakiem. Zapraszamy na stronę kampanii www.odwazni.com oraz na FB Akademii Walki z Rakiem filia w Zamościu www.facebook.com/awzr.zamosc/.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl