Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Park Miejski szykuje się do zimy

Park Miejski szykuje się do zimy, foto: archiwum Park Miejski szykuje się do zimy, foto: archiwum

Służby komunalne przygotowują Park Miejski w Zamościu do zimy. Z parkowego stawu znika woda. - W tym tygodniu rozpoczęto spust wody do rzeki Łabuńki. Na wiosnę staw i doprowadzalnik wody czeka wapnowanie - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta. 

- Ujęcie wody, które zasila parkowy staw, znajduje się przy ul. Altanowej (na przeciwko WORD). Doprowadza wodę rurociągiem tłocznym, a następnie rowem odkrytym. Roczne zapotrzebowanie na wodę szacuje się na ok. 100 tys. m ³. Podobnie jak w ubiegłych latach, Polski Związek Wędkarski wyłowił ryby, które trafią m.in. do miejskiego zalewu. Fontanny parkowe zostały odinstalowane, zabrane do przeglądu i konserwacji. Na rabatach kwiatowych dokonano już nasadzeń cebulek tulipanów, które zakwitną wiosną - wylicza Gajewski.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl