Reklama

Zamość: Park Miejski szykuje się do zimy

Park Miejski szykuje się do zimy, foto: archiwum Park Miejski szykuje się do zimy, foto: archiwum

Służby komunalne przygotowują Park Miejski w Zamościu do zimy. Z parkowego stawu znika woda. - W tym tygodniu rozpoczęto spust wody do rzeki Łabuńki. Na wiosnę staw i doprowadzalnik wody czeka wapnowanie - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta. 

- Ujęcie wody, które zasila parkowy staw, znajduje się przy ul. Altanowej (na przeciwko WORD). Doprowadza wodę rurociągiem tłocznym, a następnie rowem odkrytym. Roczne zapotrzebowanie na wodę szacuje się na ok. 100 tys. m ³. Podobnie jak w ubiegłych latach, Polski Związek Wędkarski wyłowił ryby, które trafią m.in. do miejskiego zalewu. Fontanny parkowe zostały odinstalowane, zabrane do przeglądu i konserwacji. Na rabatach kwiatowych dokonano już nasadzeń cebulek tulipanów, które zakwitną wiosną - wylicza Gajewski.

1 komentarz

  • Magdalena Zawadzka
    Magdalena Zawadzka środa, 08 listopad 2017 11:31 Link do komentarza

    Dwa lata temu (chyba) na stawie w parku było lodowisko. Korzystało z niego mnóstwo ludzi. Szkoda, że władze miasta nie chcą wrócić do tego wspaniałego pomysłu, bo myślę, że wody w parku zimą nie będzie. A może się mylę.....Oby

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us