Logo
Wydrukuj tę stronę

"Nie wolno zatrzymywać się w marszu" - nowa książka legendy zamojskiego pożarnictwa

Mieczysław Skiba jest jednym z najbardziej aktywnych społeczników Zamojszczyzny, foto: materiał nadesłany Mieczysław Skiba jest jednym z najbardziej aktywnych społeczników Zamojszczyzny, foto: materiał nadesłany

"Nie wolno zatrzymywać się w marszu" - taki tytuł nosi najnowsza książka, żyjącej legendy zamojskiego pożarnictwa, pułkownika Mieczysława Skiby (na zdjęciu). Jubileuszowe spotkanie promujące wydawnictwo zaplanowano na środę (8 listopada), dokładnie w 90-te urodziny autora.

Książka została wydana przy wsparciu samorządu Gminy Zamość.

- Promocja książki będzie połączona z benefisem na cześć autora-jubilata z okazji jego 90-tych urodzin, przypadających właśnie tego dnia.  O oprawę muzyczną zadba Chór Sitanianie z Gminy Zamość. Zasłużony Jubilat przyczynił się do powstania w regionie licznych jednostek OSP i wybudowania kilkudziesięciu remiz strażackich - informuje Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. - Mieczysław Skiba jest jednym z najbardziej aktywnych społeczników Zamojszczyzny - dodaje.

Spotkanie i benefis odbędą się w środę, 8 listopada, w sali „Małej Karczmy” w Gościńcu „Magnat” w Kalinowicach (14:00 – 16:00). Organizatorem spotkania jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl