Logo
Wydrukuj tę stronę

Żywa flaga ponownie na Rynku Wielkim w Zamościu

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

"Żywa flaga" pojawi się 10 listopada na Rynku Wielkim w Zamościu. Happening odbędzie się już po raz trzeci. Uczniowie z kilku zamojskich szkół będą układać żywą flagę z 1000 róż białych i czerwonych.

- Flaga będzie tworzyła obramowanie do tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Dodatkową atrakcją będzie żywa lekcja historii o niepodległości w wykonaniu Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. Akcja ma nawiązanie do apelu prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka aby w dniu 11 listopada podczas uroczystości państwowych przynieść symboliczną różę (która zostanie dodana do żywej flagi) oraz zakupić cegiełkę na rzecz budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego - wyjaśnia Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Cegiełki są dostępne w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej pod schodami ratusza.

Happening rozpocznie się o godzinie 9:00.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl