Logo
Wydrukuj tę stronę

99. rocznica odzyskania niepodległości. Publikujemy program zamojskich obchodów

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

W sobotę, 11 listopada, Zamość uczci 99. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpocznie o godzinie 9.15 Zamojski Marsz Niepodległości. Uczestnicy przejdą z parkingu przy ul. Partyzantów do Katedry Zamojskiej, gdzie o 10.00 odprawiona będzie msza w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie (godz. 11.15) odbędzie się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W programie jest ceremoniał wojskowy, wystąpienie prezydenta Zamościa, apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Manifestację zakończy defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

O 12:30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Referat okolicznościowy "Działalność niepodległościowa młodzieży gimnazjalnej przełom XIX-XX wieku" wygłosi ks. prof. dr hab. Czesław Galek. Sesję uświetni koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl