Reklama
Reklama

Trwa policyjna akcja "Znicz"

Trwa policyjna akcja Znicz, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Trwa policyjna akcja Znicz, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Trwa policyjna akcja Znicz 2017. Na drogach naszego województwa od początku akcji (27 października) doszło już do 34 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 40 odniosło obrażenia. Policjanci odnotowali 380 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 70 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci kierują ruchem w okolicach cmentarzy, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie przejść przez ulice.

Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Policjanci zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Jak informują policjanci, głównymi przyczynami wypadków są: brawura, jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. 

Policjanci przypominają też pieszym o odblaskach i o tym, że w przypadku braku chodnika należy korzystać z pobocza lewej strony drogi. Każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us