Logo
Wydrukuj tę stronę

Wichury nad Zamojszczyzną. Strażacy mają pełne ręce roboty!

Strażacy mają pełne ręce roboty, foto: PSP Zamość, materiał nadesłany Strażacy mają pełne ręce roboty, foto: PSP Zamość, materiał nadesłany

Zamojska straż pożarna interweniowała ponad 20 razy w związku z poważnymi wichurami, które przetoczyły się nad naszym regionem. - Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, drogi są przejezdne - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

- 29 października, na terenie powiatu zamojskiego odnotowanych zostało łącznie 21 zdarzeń związanych z wystąpieniem silnych wiatrów. To: 15 przewróconych drzew i połamanych konarów (bez strat.), konieczność zapewnienia dostawy energii elektrycznej do zasilania respiratora w m. Suchowola, przewrócone drzewo na dom mieszkalny wraz z zerwaniem linii energetycznej i uszkodzeniem słupa w Zwierzyńcu (straty 12 tys.), przewrócenie się drzewa na ogrodzenie w Szczebrzeszynie, uszkodzenie 1 arkusza blachy na dachu domu mieszkalnego w m. Gorajec Stara Wieś - wylicza Szozda.

Ponadto w Zamościu na ul. Oboźnej odnotowano zatrucie tlenkiem węgla 13 letniego chłopca. Na szczęście w mieszkaniu przebywali rodzice, którzy ewakuowali chłopca z łazienki i przewietrzyli mieszkanie. - Przyczyną tego zdarzenia mogła być niesprawność piecyka grzewczego, bądź cofnięcie się spalin z przewodu dymowego na skutek silnego wiatru - wyjaśnia Szozda. 

Strażacy apelują o unikanie parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów domów i mieszkań drobnych, lekkich przedmiotów.

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl