"Chłodnia 17" - ćwiczenia w Zamościu [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia zgrywające w zamojskiej Chłodni, foto: PSP Zamość Ćwiczenia zgrywające w zamojskiej Chłodni, foto: PSP Zamość

W poniedziałek (23 października) na obiekcie Chłodni Mors w Zamościu przeprowadzono miejskie ćwiczenie zgrywające pod kryptonimem "Chłodnia-17". Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas kontroli instalacji amoniakalnej przez pracowników doszło do rozszczelnienia rurociągu.

Ćwiczenia tego typu odbywają się raz w roku i dotyczą różnorodnych sytuacji, które wymagają współdziałania sił i środków podmiotów ujętych w „Siatce Bezpieczeństwa Miejskiego Planu Zarządzania Kryzysowego”.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie działania służb podczas reagowania na zdarzenie w przypadku uwolnienia substancji niebezpiecznej. Scenariusz zakładał, że podczas kontroli instalacji amoniakalnej przez pracowników doszło do rozszczelnienia rurociągu pomiędzy zaworem odcinającym ciekły amoniak spływający ze skraplaczy a zbiornikiem ciekłego amoniaku. Przez powstałą nieszczelność następuje emisja gazowego amoniaku. Były osoby poszkodowane, którym niezbędne było udzielenie pomocy medycznej. W wyniku rozprzestrzeniania się chmury gazowego amoniaku podjęto działania związane z ewakuacją załogi zakładu pracy oraz okolicznej ludności.

Ćwiczenie było wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Chłodni Mors Spółka z o.o. w Zamościu oraz Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us