Zamość: Powstał w czynie społecznym. Nowy plac zabaw na osiedlu Powiatowa

Dzieci otworzyły plac zabaw zbudowany w czynie społecznym, foto: materiał nadesłany Dzieci otworzyły plac zabaw zbudowany w czynie społecznym, foto: materiał nadesłany

W sobotę uroczyście otwarto plac zabaw na osiedlu Powiatowa w Zamościu. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w czynie społecznym. Został otwarty przez dzieci i ich rodziców.

W ramach otwarcia zorganizowano pieczenie ziemniaków, kiełbasek i jabłek na ognisku. Były też ciasta, sałatki oraz zabawa i tańce.

- Chcieliśmy, aby na każdym drzewku zawisła tabliczka z imieniem dziecka, które go dzisiaj sadziło. Niby nic wielkiego, ale będzie to uczyło ich szacunku i miłości do przyrody. Jeżeli dzieci same wykonają pewną pracę, będą o to miejsc dbały jak o własne. Tak wielu z nas zostało wychowanych. Serce rośnie widząc grupę dzieci, które starają się najdokładniej jak tylko potrafią przysypać ziemią nową sadzonkę - informuje Rafał Zwolak, zamojski radny zaangażowany w powstanie placu. - Dziękujemy Tomaszowi Poździkowi, na którego jak zwykle możemy liczyć za ufundowanie piaskownicy. Poza ziemniakami z ogniska mieliśmy dzisiaj okazję skosztować ziemniaka od profesjonalisty w tej dziedzinie. Dariusz Kulik, to kolejny mieszkaniec naszego osiedla, który zrobił wszystkim miłą niespodziankę i przyjechał ze swoją "cudowną ziemniaczaną maszyną" - dodaje Zwolak.

Poniżej zdjęcia z otwarcia placu zabaw.

4 komentarzy

 • Yhy
  Yhy niedziela, 15 październik 2017 19:30 Link do komentarza

  Super. Z tego co pamiętam miasto dało na huśtawki, urząd i ZGL. Jakoś nie widzę zaproszonych gości... Czyn nie społeczny, a partyjny, propagandowy.

 • XYZ
  XYZ niedziela, 15 październik 2017 21:42 Link do komentarza

  Fajny lans radnego Zwolaka. Ładnie to wygląda na zdjęciach, tłum dzieci z pobliskiego przedszkola w roli osiedlowych maluchów. Zgadzam się z przedmówcą, propaganda.
  W czynie społecznym chyba zamontowano ogrodzenie i ułożony został chodnik z płytek z odzysku.

  Oczywiście nie zmienia to faktu że prawdziwe osiedlowe szkraby będą mogły się bawić na osiedlu. To ogromny pozytyw.

 • Poniatowskiego 11
  Poniatowskiego 11 środa, 25 październik 2017 00:23 Link do komentarza

  do yhy, xyz
  Mieszkam na przeciwko placu zabaw, wszystkie dzieci na zdjęciach są z mojego osiedla. Jak to łatwo z przed monitora komputera rzucać hejtem i wymyślać historie o sytuacjach, o których niema się pojęcia.

 • LISC
  LISC czwartek, 26 październik 2017 22:38 Link do komentarza

  x a gdzie na fotkach widzisz ZWOLAKA , a poza tym ON coś robi dla ludzi z osiedla i miasta ,A ty,przeszedł byś się i zagrabił dzieciakom plac z liść. . Na otwarcie było zaproszenie dla wszystkich Łatwiej krytykować niż w dzisiejszych czasach zrobić dla ludzi społecznie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us