Logo
Wydrukuj tę stronę

Tragiczny wypadek w Chyżej. Zginął 58-letni motorowerzysta

Tragiczny wypadek w Chyżej, foto: Policja Tragiczny wypadek w Chyżej, foto: Policja

Tragiczny wypadek wydarzył się w środę (05.10) w miejscowości Chyża pod Zamościem. Motorowerzysta został potrącony przez samochód marki Mercedes. 58-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło około godz. 17:00, na drodze powiatowej w terenie zabudowanym.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący pojazdem marki Mercedes, 52-letni mieszkaniec gminy Nielisz jadąc od strony miejscowości Wysokie w kierunku Zamościa dojechał do jadącego przed nim motoroweru. Kiedy rozpoczął manewr wyprzedzania i był już na lewym pasie ruchu wówczas motorowerzysta zaczął skręcać w lewo na posesję. Kierujący mercedesem próbował ominąć motorowerzystę jednak nie udało się. Doszło do zderzenia pojazdów. Mercedes zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust przygniatając motorowerzystę. O zdarzeniu służby ratunkowe powiadomiła kobieta, która jadąc zauważyła w przydrożnym rowie samochód. Natychmiast przystąpiła do udzielenia mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej policji. 

Pomocy poszkodowanemu udzieliła również straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożną jazdę.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl