Logo
Wydrukuj tę stronę

"Europejskie Smaki" mają szanse na grant. Potrzebne są głosy!

"Europejskie Smaki" mają szanse na grant, źródło: materiał nadesłany "Europejskie Smaki" mają szanse na grant, źródło: materiał nadesłany

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" ma szansę otrzymać grant na organizację europejskich warsztatów kulinarnych dla społeczności lokalnej i dzieci niepełnosprawnych. Potrzebne są głosy.

Projekt „Europejskie Smaki" jako jedyny z Zamościa został doceniony przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" w ramach drugiej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy".

- Celem projektu "Europejskie Smaki" jest podnoszenie świadomości społeczności lokalnej poprzez przybliżenie zaproszonym gościom i mediom, problemów, z jakimi na co dzień muszą radzić sobie niepełnosprawne dzieci i młodzież. Poza tym projekt ma na celu udowodnienie, że pomimo ogromnych ograniczeń mają oni także duże możliwości i talenty np. kulinarne. Jeśli uda nam się wygrać planujemy również przygotować książkę kulinarną z wybranymi ulubionymi przepisami stworzonymi przez osoby z niepełnosprawnościami wraz z opisem ich historii i sukcesów jakie osiągnęły - informuje Marika Buczek ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.

Głosowanie na projekt jest możliwe w sklepach TESCO. Najbliższe znajdują się w Chełmie (Lwowska 24) i Krasnymstawie (Zakręt 2j).

Głosowanie potrwa do końca października. Klienci Tesco za każde dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów.

- Bardzo gorąco prosimy o głosy na nasz projekt "Europejskie Smaki" - zachęca Marika Buczek.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl