Reklama

"Łańcuch otwartych umysłów" na Rynku Wielkim

Happening z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe) Happening z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, foto: archiwum (zdjęcie poglądowe)

Happening pod hasłem "Łańcuch otwartych umysłów" odbędzie się w najbliższy piątek na Rynku Wielkim w Zamościu. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

- Celem tego przedsięwzięcia jest m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie - informują organizatorzy akcji. - Podczas tego wydarzenia wspólnie otoczymy Rynek Wielki "Łańcuchem otwartych umysłów" - dodają.  

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę, bo ok. 20-25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Happening odbędzie się 6 października na Rynku Wielkim w Zamościu, początek o godzinie 11.00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us