Reklama
Reklama

Puls of Europe ponownie w Zamościu

Wydarzenie odbędzie się od 14.00 do 15.00 w Zamościu, na płycie Rynku Wielkiego, foto: materiał nadesłany Wydarzenie odbędzie się od 14.00 do 15.00 w Zamościu, na płycie Rynku Wielkiego, foto: materiał nadesłany

W najbliższą niedzielę (01.10) w Zamościu, już po raz trzeci, odbędzie się wydarzenie związane z obywatelskim, ponadpartyjnym i międzynarodowym ruchem Puls of Europe. Jak informują organizatorzy, ta oddolna i obywatelska inicjatywa ma charakter proeuropejski i stwarza obywatelom Europy okazję do zamanifestowania przywiązania do wartości europejskich i wyrażenia poparcia dla uczestnictwa w Zjednoczonej Europie.

- Puls of Europe powstał w listopadzie ubiegłego roku we Frankfurcie w reakcji na Brexit i wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA jako przeciwwaga dla partii o charakterze populistycznym, antyeuropejskim i nacjonalistycznym zabarwieniu. Pomimo Brexitu 9 września tego roku w Londynie manifestowało około 50 tysięcy Brytyjczyków w Marszu dla Europy. Jest to dowód na to, że brak promocji europejskich wartości w Wielkiej Brytanii przed referendum i nasilona kampania antyeuropejska doprowadziły do zwycięstwa egoistycznej, populistycznej polityki premiera Camerona - informuje Urszula Herdyńska, jedna z organizatorek. - Nie chcemy dopuścić do tego w Polsce, dlatego Obywatele Polski przystąpili do Puls of Europe w kwietniu tego roku w Warszawie, w sierpniu w Zamościu, a we wrześniu dołączył polsko-czeski Cieszyn - dodaje.

W chwili obecnej w Puls of Europe uczestniczy ponad 140 europejskich miast z ponad 20 krajów.

Wydarzenie odbędzie się od 14.00 do 15.00 w Zamościu, na płycie Rynku Wielkiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us