Reklama
Reklama

"NIE" dla likwidacji Straży Miejskiej

Straż Miejska zostaje, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Straż Miejska zostaje, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Radni Rady Miasta Zamościa byli przeciwni likwidacji miejscowej Straży Miejskiej. Za głosował tylko jeden radny, jeden się wstrzymał. Przeciw zagłosowało 15 pozostałych obecnych na sali.

Przypomnijmy, że wniosek w sprawie likwidacji Straży Miejskiej złożył Rafał Wszoła. Zrobił to w formie inicjatywy uchwałodawczej. Zebrał pod wnioskiem wymagane 500 podpisów i złożył do ratusza.

Projekt uchwały w sprawie likwidacji zamojskiej Straży Miejskiej trafił dzisiaj pod obrady Rady Miasta. Podczas sesji głos w sprawie zabrał inicjator akcji. Opowiedział historię, jak został zatrzymany przez strażników miejskich za jazdę rowerem po dwóch piwach.

– Przecież nic takiego nie zrobiłem; wsiadłem na rower, gdy już poczułem się trzeźwy, nikogo nie potrąciłem na swej drodze. Może i nie powinienem wsiadać na rower po 2 piwach, ale nawet nie byłem pijany, a jedynie po spożyciu, co potwierdził policyjny alkomat – mówił Wszoła. – Mieszkańcy nie chcą SM, to wniosek z moich rozmów w czasie zbierania podpisów. Uważają, że tylko dręczy ludzi za błahe sprawy; podawali liczne przykłady, że wypisują mandat staruszkowi, który sprzedaje szczypiorek, babci, która obładowana siatkami nie dała rady dojść do przejścia dla pieszych, nie mówiąc o karaniu smakoszy piwa w terenie... – twierdził.

Wszoła w swoim wystąpieniu zwrócił się też do policjantów w kontekście ścigania osób za posiadanie, palenie marihuany.

–Takie z was bohatery, to sprawcie by Zamość był czysty od śmiercionośnych dopalaczy i od trującego ruskiego spirytusu na początek - mówił.

Za likwidacją Straży Miejskiej zagłosował tylko Marek Walewander, Dariusz Zagdański wstrzymał się od głosu a 15 radnych było przeciwnych.

Straż Miejska w Zamościu w ubiegłym roku świętowała 25-lecie istnienia. W formacji zatrudnionych jest około 30 osób, w tym operatorzy miejskiego monitoringu.


1 komentarz

  • maksymilian
    maksymilian wtorek, 26 wrzesień 2017 14:51 Link do komentarza

    tej jeden radny to się chyba pomylił :D

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us