Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowy gmach sądu już gotowy. [ZDJĘCIA]

Z zewnątrz budynek u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Pawłówka prezentuje się imponująco, foto; materiał redakcyjny Z zewnątrz budynek u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Pawłówka prezentuje się imponująco, foto; materiał redakcyjny

Gmach nowego budynku Sądu Okręgowego w Zamościu jest już gotowy. Możemy podziwiać budynek w całej okazałości, ponieważ ogrodzenie otaczające plac budowy zostało właśnie rozebrane.

Z zewnątrz budynek u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Pawłówka prezentuje się imponująco. Swoją siedzibę będzie tam miał Sąd Okręgowy i Rejonowy w Zamościu. Obecnie placówki i ich wydziały rozsiane są po całym mieście.
 
Gmach jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Jest tam 45 sal rozpraw, pokoje dla świadków, cele dla zatrzymanych oraz pokój przesłuchań dla dzieci wyposażony w lustro weneckie i dużą ilość zabawek. Do sal poprowadzą specjalne trakty komunikacyjne. Sądzeni będą doprowadzani oddzielnymi wejściami.

Przenosiny zamojskich sądów do nowego gmachu planowane są na listopad tego roku.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl