Reklama

Zamość: Potrącenie na przejeździe dla rowerów przy ul. Odrodzenia

foto: Policja foto: Policja
85-letni kierowca Renault ominął stojące przed przejazdem dla rowerów dwa inne pojazdy i potrącił 66-letnia rowerzystkę. Kobieta upadła na jezdnię. Z obrażeniami ciała przetransportowano ją do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11:20, na ulicy Odrodzenia w Zamościu. 

- Policjanci wstępnie ustalili, że cyklista jechała ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Partyzantów, w kierunku Nowego Miasta. Natomiast kierujący Renault poruszał się prawym pasem ruchu ulicą Partyzantów od strony Nowego Miasta i skręcił w prawo w ulicę Odrodzenia. Następnie ominął dwa auta, których kierujący zatrzymali się, aby ustąpić pierwszeństwa cyklistce i wjechał na przejazd dla rowerów doprowadzając do potrącenia jadącej po przejeździe cyklistki. Po zderzeniu z karoserią samochodu kierująca rowerem 66-letnia mieszkanka Zamościa upadła na jezdnię doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. - relacjonuje  Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Renaultem kierował 85-latek z Zamościa. Kierujący samochodem oraz pasażerka nie odnieśli obrażeń. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

1 komentarz

  • wow
    wow niedziela, 23 czerwiec 2024 15:05 Link do komentarza

    "dachowanie" roweru? niecodzienny to widok

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us