Reklama

W zamojskim zoo urodził się leniwiec

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W ostatni weekend w zamojskim zoo po raz pierwszy urodził się leniwiec dwupalczasty. Dumnymi rodzicami zostali Maniek i Sid.

Maniek (samiec) przyjechał do Zamościa z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie w styczniu 2021 r., natomiast Sid (samica z Zoo Herberstein w Austrii) dołączyła do niego w marcu 2021 r. Oba osobniki były jeszcze młode, niespełna 2–letnie. Dojrzałość płciową leniwce osiągają w wieku 3 lat. Zamojska para musiała więc po prostu „dorosnąć” do roli rodziców.

"Ciąża trwa u leniwców ok. 9 miesięcy. Samica rodzi młode w pozycji, w jakiej normalnie przebywa na drzewie, czyli zawieszona na gałęzi „do góry nogami". Na świat przychodzi jedno młode. Mały leniwiec tuż po porodzie wspina się na brzuch samicy i tam przebywa bezpiecznie wczepiony w jej sierść. W okresie karmienia (4 - 6 tygodni) maluch będzie kurczowo trzymał się matki. Potem przez kolejne miesiące nadal będzie noszony na brzuchu, ale powoli zacznie próbować innego pokarmu niż mleko matki i będzie też starał się sam przemieszczać po gałęziach." - informują pracownicy zamojskiego zoo.

Młody leniwiec nie ma jeszcze imienia. Zostanie ono nadane, gdy maleństwo trochę podrośnie i będzie można określić jego płeć.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us