Reklama

Żołnierze WOT dostali w nocy rozkaz. Musieli stawić się w jednostkach

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W nocy z piątku na sobotę żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali rozkaz, by natychmiast stawić się w swoich jednostkach. Dowództwo WOT uspokaja, że był to ważny test i nie ma związku z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa państwa czy naszego regionu.

- W sobotę, tj. 15 czerwca br. w godzinach porannych na ulicach miast i miasteczek województwa lubelskiego można było zobaczyć żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przemieszczający się do swoich jednostek Terytorialsi to element ćwiczenia - nie ma to związku z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa państwa lub działaniami wojennymi toczącymi się za naszą wschodnią granicą - informuje Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
- W związku z trwającą certyfikacją WOT we wszystkich pododdziałach 2 Lubelskiej Brygady OT sprawdzane są zdolności w zakresie m.in. potencjału osobowego oraz gotowości do realizacji zadań. Podczas apelu ewidencyjnego sprawdzono sprzęt i uzbrojenie, jakim dysponują żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Następnie wszyscy udali się na szkolenia w swoje stałe rejony odpowiedzialności (SRO), podczas których będą doskonalić umiejętności taktyczne i strzeleckie - dodaje.

Natychmiastowe stawiennictwo jest jednym z elementów certyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej. Ocenia zdolność do działania w przypadku zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz zdolności do realizacji zadań zarządzania kryzysowego w czasie pokoju. 

Co ciekawe, WOT są pierwszym w Polsce rodzajem sił zbrojnych w całości poddanym certyfikacji - dotychczas certyfikacji poddawano tylko wybrane jednostki wojskowe.

Ćwiczenie certyfikujące zakończy się 21 czerwca.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us