Reklama

Tragiczny pożar domu w Wólce Wieprzeckiej. Nie żyje 51-letni mężczyzna

foto:PSP Zamość foto:PSP Zamość
Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domu, do którego doszło dzisiejszej nocy w Wólce Wieprzeckiej (gmina Zamość). W pożarze zginął 51-letni mężczyzna, prawdopodobnie właściciel posesji, a jego 68-letni znajomy trafił do szpitala.

O pożarze domu jednorodzinnego służby ratunkowe zostały powiadomione dzisiaj w nocy, po godzinie godziną 2.00. Zawiadamiający powiedział, że widzi pożar w domu sąsiada.

Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe.

- Ogniem objęty był dach drewnianego budynku, płomienie wydobywał się z pomieszczeń mieszkalnych budynku. Przed przybyciem straży pożarnych sąsiedzi udzielili pomocy drugiemu mężczyźnie który opuścił zagrożony budynek. Z uwagi na rozwój pożaru drugiego mężczyzny nie dało się uratować. Dyspozytor Zakładu Energetycznego odłączył prąd w całej miejscowości, co pozwoliło podjąć działania gaśnicze przez przybyłych strażaków z OSP Kosobudy. Po dojeździe kolejnych pojazdów, strażacy zabezpieczeni w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do płonącego budynku. Podczas przeszukiwań w łóżku odnaleźli zwęglone ciało - informuje Marcin Żulewski, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Jak informuje policja, ofiarą pożaru jest prawdopodobnie 51-letni mieszkaniec posesji. - W czasie pożaru w mieszkaniu był również 68-letni znajomy właściciela. Mężczyznę przed rozpoczęciem akcji ratowniczej z domu wyprowadził zgłaszający. 68-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Strażacy przypuszczają, że przyczyną pożaru był piec kaflowy, w obrębie którego były największe wypalenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us