Dwaj zamojscy samorządowcy zatrzymali pijanego kierowcę

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Kierujący Volkswagenem 56-latek w organizmie miał prawie 2,5 promila. W Łabuńkach Pierwszych został obywatelsko ujęty przez przewodniczącego Rady Miasta Zamość i przewodniczącego Zarządu Osiedla Stare Miasto.

- W niedzielę w godzinach wieczornych dyżurny otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego przez innego kierowcę. We wskazany przez zgłaszającego rejon miejscowości Łabuńki Pierwsze skierował policjantów. Mundurowi zastali tam zgłaszającego wraz z innym mężczyzną oraz samochód Volkswagen i stojącego przy tym aucie kierującego - informuje Dorota Krukowska –Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Zgłaszającym okazał się przewodniczący Rady Miasta Zamość.

- Przekazał policjantom, że podróżując wspólnie z przewodniczącym Zarządu Osiedla Stare Miasto w Zamościu, zwrócili uwagę na styl jazdy poruszającego się przed nimi w kierunku Zamościa kierującego volkswagenem. Uznali, że jego jazda „wężykiem” może wskazywać, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. Wykorzystując bezpieczny dla siebie moment zatrzymali go i zabrali kluczyki od auta uniemożliwiając dalszą jazdę siedzącemu za kierownicą mężczyźnie. Niezwłocznie zadzwonili też na numer alarmowy - dodaje rzeczniczka. 

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego volkswagenem. 56-latek z Zamościa miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo przed Sądem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us