Logo
Wydrukuj tę stronę

Zabójstwo w Chomęciskach Małych. Jest akt oskarżenia

Ciało mężczyzny znaleziono w jego domu znajdującym się na uboczu wsi, foto: Policja, archiwum Ciało mężczyzny znaleziono w jego domu znajdującym się na uboczu wsi, foto: Policja, archiwum

Prokuratura przygotowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 71-letniego mieszkańca Chomęcisk Małych w powiecie zamojskim. Do tragicznych wydarzeń doszło latem 2015 roku. O dokonanie zbrodni podejrzani są trzej młodzieńcy, dwóch miało wówczas ukończone 15 lat, trzeci 17.

- Podejrzani zostali przebadani przez biegłych psychiatrów i psychologa. W złożonych opiniach biegli wypowiedzieli się, że wszyscy trzej podejrzani są poczytalni i mogą brać udział w procesie karnym - informuje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokurator zarzucił podejrzanym, że 20 lipca 2015 r. w Chomęciskach Małych dokonali zabójstwa 71-letniego mieszkańca tej wsi. Śledczy ustalili, że oprawcy bili mężczyznę rękami, kopali oraz zadali mu kilkanaście uderzeń drewnianym kołkiem i motyką z metalowym ostrzem. Zabrali 10 zł i radio.

Sprawcy przez prawie 2 lata unikali sprawiedliwości. Zostali zatrzymani w kwietniu tego roku.

- Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Różnią się one szczegółami, jednak w ogólnej linii co do przebiegu zdarzenia są zgodne - informuje prokurator Wójcik.

Podejrzani przebywają w jednostkach penitencjarnych. Z uwagi na dobro śledztwa zarządzono umieszczenie ich w zakładach karnych – w Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie.

25 lipca prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Zamościu. Dwaj nieletni (w czasie czynu) sprawcy potraktowani zostali w niniejszej sprawie jako dorośli. Pierwsza rozprawa ma się odbyć 25 września.

Jak informuje prokuratura, podejrzanym grozi od 12 do 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl