Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Misterium Męki Pańskiej ponownie w amfiteatrze

Misterium przygotowuje grupa teatralna "Jednak Warto", fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Misterium przygotowuje grupa teatralna "Jednak Warto", fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Plenerowe Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (8 kwietnia) w Zamościu. Religijne widowisko wystawione będzie w zamojskim amfiteatrze. Początek o godzinie 20.00.


Misterium przygotowuje grupa teatralna "Jednak Warto" działająca przy parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest około 150 osób, w tym 110 aktorów amatorów. Widowisko uatrakcyjni grupa rekonstrukcyjna Pro Antica z Lublina.

Będzie to już dziesiąte Misterium Męki Pańskiej w Zamościu. Inscenizacja początkowo organizowana była na osiedlu Karolówka, od ubiegłego roku odbywa się w zamojskim amfiteatrze.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl