Reklama

Sport

Komu stypendium?

Zamojski magistrat zachęca zawodników, kluby sportowe, rodziców, opiekunów do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych, zawodników i trenerów. Stypendia przyznawane są za wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Zimowe mistrzostwa Polski. 3 medale Orki

W dniach 14-16 grudnia Olsztyn gościł najlepszych 14 letnich pływaków z całej Polski. W rozegranych na krótkiej pływalni Mistrzostwach Polski wzięło udział 556 zawodniczek i zawodników ze 144 klubów. Reprezentacji zamojskiej Orki zdobyli 3 medale.

Zagrają dla Patryka. Ty też możesz pomóc!

5-letni Patryk choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczna, potrzebuje intensywnego i kosztownego leczenia. Wszystkich, którzy chcą pomóc chłopcu, zapraszamy 26 grudnia do hali zamojskiego OSiRu na Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski ph. "Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę!".

Wygrana po karnych w Radzyminie

Trudno, wbrew pozorom, gra się z drużyną zamykającą ligową tabelę. W takich sytuacjach faworyzowana drużyna występuje z dodatkową presją, z którą nie każdy może sobie poradzić. W niedzielę zawodnicy MKS Padwa Zamość sprostali zadaniu. Wygrali z ROKiS Radzymin po serii rzutów karnych, ale strata jednego oczka pozostawiła lekkie uczucie niedosytu.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 682 razy

Paliwo z doładowaniem

To było prawdziwie mistrzowskie zwieńczenie jakże udanego dla zamojskiego szczypiorniaka roku 2018. W ostatnim tegorocznym spotkaniu w hali OSiR Zamość, MKS Padwa Zamość po typowym dla siebie, czyli przyprawiającym kibiców o zawał serca meczu pokonała jedną bramką rezerwy Orlen Wisły Płock (29:28).

Mikołajkowy turniej

Na trzech zamojskich halach sportowych rywalizować będą zawodnicy z województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz kluby z Ukrainy. Już jutro (8.12.), rozegrany zostanie VIII Turniej Mikołajkowy Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej.

Bój nasz (prawie) ostatni

Czas leci nieubłaganie. Pierwsza runda pierwszoligowego sezonu nieuchronnie zbliża się do końca. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia beniaminek pierwszej ligi, MKS Padwa Zamość rozegra ostatni w 2018 roku ligowy mecz w hali OSiR Zamość. Do Hetmańskiego Grodu przyjadą rezerwy Orlen Wisły Płock. Początek spotkania o godz. 18.

Medale dla studentów

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu spisali się rewelacyjnie podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Dwuboju Siłowym, które odbyły się w ubiegłą sobotę (1 grudnia) w Lublinie. W turnieju rywalizowało 50 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z 8 wyższych uczelni z województwa.

33 medale Orki

33 medale wywalczyli zawodnicy i zawodniczki zamojskiej Orki w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawody odbywały się 24 i 25 listopada na lubelskiej pływalni Aqua.

Derby na biało-zielono

W pierwszym w historii derbowym meczu o ligowe punkty pomiędzy Padwą Zamość i AZS AWF Biała Podlaska było wszystko. Wspaniałe, emocjonujące widowisko, żywiołowy doping kibiców obu drużyn. Gospodarzom do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa. Komplet punktów, zresztą zasłużenie, pojechał na Podlasie.

Ligowe ostatki, Orka 2 i 5 w województwie

W ostatnią niedzielę, na lubelskiej pływalni Aqua wyłoniono najlepsze drużyny województwa lubelskiego w roku 2018, zarówno w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików jak i Wojewódzkiej Lidze Juniorów (open). Do rywalizacji stanęło łącznie 372 zawodniczek i zawodników z 28 klubów głównie z województwa lubelskiego. Orka wywalczyła 10 medali (4-5-1) i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 2 miejscu za Falą Kraśnik a przed Olimpią Lublin.

Pierwsze takie derby

Mecze rywali zza przysłowiowej miedzy mają swoją specyficzną oprawę. Inny poziom mobilizacji, inna temperatura spotkania motywowana chęcią pokazania wyższości nad doskonale znanym sobie rywalem. Niedzielne starcie Padwy Zamość z AZS AWF Biała Podlaska (godz. 16, hala OSiR Zamość) nie będzie się różniło pod tym względem.

5 medali Orki

5 medali zdobyli zawodnicy zamojskiej Orki na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu kat.10-11 lat. Zawody odbyły się 17 listopada na kameralnej pływali w Kraśniku.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us