Logo
Wydrukuj tę stronę

Trwa wyścig kolarski przyjaźni polsko - ukraińskiej. Są utrudnienia

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Na terenie powiatu zamojskiego odbywa się 66 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Na trasie poszczególnych etapów są utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez służby zabezpieczające wyścig.

Wyścig rozpoczął się 9 sierpnia. W kolarskich zmaganiach bierze udział około 150 osób. Wyścig został podzielony na pięć etapów, każdy przebiega przez powiat zamojski. Impreza potrwa do piątku, 12 sierpnia.

Oto poszczególne etapy wyścigu:
9 sierpnia uroczyście rozpoczęto kolarskie zmagania na ulicy Wyszyńskiego. Odbył się także start honorowy na ulicy Legionów i przejazd kolarzy do Sitańca, gdzie o godzinie 11.00 rozpoczęto I etap. Kolarze jechali przez miejscowości: Bortatycze, Białobrzegi, Złojec, Krzak, Nielisz, Nawóz, Kulików, Rozłopy Kolonia, Deszkowice Pierwsze, Źrebce, Sąsiadka, Mokrelipie, Radecznica. Następnie kolarze wjechali na teren powiatu biłgorajskiego i wrócili przez Zwierzyniec, Wywłoczkę, Turzyniec, Topólczę, Kawęczyn do Szczebrzeszyna. Meta tego etapu miała miejsce przed Urzędem Miasta w Szczebrzeszynie.

10 sierpnia odbędzie się jazda indywidualna na czas (II etap wyścigu). Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Zawodnicy będą poruszali się odcinkiem drogi wojewódzkiej numer 849 Żdanów – Szwenda Górna – Żdanów. W godzinach 9:30 – 12:30 trasa Żdanów – Szewnia Górna będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbędzie się również jazda grupowa (III etap wyścigu). Peleton wystartuje w Kalinowicach o godzinie 15:00 i przejedzie przez miejscowości: Pniówek, Białopola, Suchowola, Majdan Wielki, Krasnobród, Zielone. Około godziny 15.40 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego a następnie biłgorajskiego. Około godziny 16.50 wyścig ponownie wjedzie na teren naszego powiatu i będzie przejeżdżał przez miejscowości: Wólka Husińska, Krasnobród, Jacnia, Adamów, Szewnia Górna, Lipsko, Żdanów, Zamość ulice: Lipska, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego z metą przy Hotelu „Jubilat” około godziny 18:00. W czasie przejazdu peletonu ruch na drodze będzie wstrzymywany. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 19:00.

11 sierpnia organizator przewidział dla zawodników jazdę grupową. Kolarze wystartują z miejscowości Łapiguz o godzinie 10:00. Przejadą przez miejscowości: Udrycze, Dębowiec, Skierbieszów, Kolonia Skierbieszów, Drewniki. Następnie wyjadą z naszego powiatu, aby około godziny 13.30 ponownie wjechać na teren powiatu zamojskiego i przejechać przez miejscowości: Horyszów, Miączyn, Jarosławiec. Kolarze wjadą do Zamościa od ulicy Hrubieszowskiej i zakończą wyścig na ulicy Wyszyńskiego. Na trasie przejazdu peletonu wystąpią utrudnienia w ruchu, natomiast w godzinach 14:00 – 15:00 ulica Wyszyńskiego w okolicach hotelu „Jubilat” będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

W ostatnim dniu wyścigu 12 sierpnia kolarze rozpoczną zmagania ze startu honorowego o godzinie 10:00 w miejscowości Żdanów. Kilka minut później w Lipsku peleton ruszy ze startu wspólnego i będzie jechał przez miejscowości: Białowola, Ruszów, Łabunie (Droga Krajowa numer 17), Wólka Łabuńska i około godziny 10:30 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego, aby około godziny 11.40 ponownie wrócić na teren naszego powiatu. Następnie przez miejscowości: Kotlice, Horyszów, Miączyn, Ministrówka, Horyszów Polski, Sitno, Łapiguz, wjadą do Zamościa i ulicami: Powiatowa, Legionów przejadą na ulicę Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdzie około godziny 12:45 zakończy się wyścig (meta na wysokości hotelu „Jubilat”). Na trasie przejazdu peletonu ruch pojazdów będzie wstrzymywany. Natomiast od godziny 12:00 do 13:30 ulica Wyszyńskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Do kierowców apelujemy o cierpliwość, wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez policjantów i inne służby zabezpieczające wyścig.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl