Reklama

Studenci Akademii Zamojskiej Akademickimi Mistrzami Europy!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Reprezentacja Akademii Zamojskiej zdobyła złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w tenisie stołowym! Studenci AZ podczas Igrzysk nie tylko dumnie i godnie reprezentowali swoją Uczelnię, ale również Polskę.

Prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca drużyna studentów Akademii Zamojskiej w składzie: Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Konrad Kulpa (wszyscy z kierunku turystyka i rekreacja w AZ) w imponującym stylu wygrała rozgrywki w grupie A, pokonując 3:1 Politechnikę w Połtawie (Ukraina) i 3:0 Uniwersytet w Porto (Portugalia). W ćwierćfinale rozgrywek Akademia Zamojska 3:0 pokonała reprezentację Uniwersytetu Genewskiego (Szwajcaria), czym zapewniła sobie medal tej imprezy. W półfinale reprezentacja AZ wygrała 3:1 z Uniwersytetem w Peczu (Węgry). Rywalem Akademii Zamojskiej w walce o złoto była reprezentacja Uniwersytetu Nisantasi (Turcja). AZ przegrywała 1:2, a mimo to studenci z Zamościa odwrócili losy meczu i wygrali ostatecznie 3:2.

- To dla mnie ogromne emocje i wzruszenie. Mieliśmy swoje problemy kadrowe i problemy zdrowotne zawodników przed turniejem, a mimo wszystko zdobyliśmy tytuł. Wielki szacunek dla moich zawodników, którzy pokazali, że są wielkimi gladiatorami. Zdarzyło się coś, czego nie zapomnę do końca życia – powiedział chwilę po meczu finałowym Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji Akademii Zamojskiej w tenisie stołowym, wykładowca na kierunku turystyka i rekreacja.

Europejskie Igrzyska Akademickie odbywają się w Łodzi. Przed studentami rywalizacja w turnieju indywidualnym.

1 komentarz

  • Ola
    Ola środa, 20 lipiec 2022 13:24 Link do komentarza

    Brawo!!! Gratulacje, życzymy Wam dalszych sukcesów, gratulacje dla pana Kostrubca!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us