Logo
Wydrukuj tę stronę

Sportowy weekend zamojskich tenisistów

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W sobotę, 14 września, przed własną publicznością wystąpiły grające w I lidze drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość kobiet i mężczyzn. Dziewczyny wygrały 6:4 z MKS Lucrum Skarbkiem Tarnowskie Góry. Było to ich pierwsze zwycięstwo w I lidze. Natomiast panowie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu zremisowali 5:5 z BISTS Bielsko-Biała.

Żeńska drużyna PWSZ Zamość przystąpiła do meczu bardzo zmobilizowana. Podopieczne trenera Ihora Zavadskyiego prowadziły po pierwszych grach pojedynczych 3:1. Po deblach drużyna gości doprowadziła do remisu 3:3. Potem jednak przy stole królowały już tylko zawodniczki zamojskiej drużyny, który wygrały trzy kolejne pojedynki. - To pierwsze zwycięstwo, które bardzo cieszy. Dziewczyny do końca zachowały spokój – prowadziły, dały się dogonić i doprowadzić do remisu, a jednak wytrzymały i możemy zapisać na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo. Mam nadzieję, że pozwoli ono nabrać dziewczynom więcej pewności siebie, że potrafią wygrywać i w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej. – powiedział po meczu trener Ihor Zavadskyi. W meczu z MKS Lucrum Skarbkiem Tarnowskie Góry wystąpiły: Karolina Lalak, Anna Brzyska, Patrycja Waszczuk, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.

Tego samego dnia o pierwsze punkty w sezonie zagrali panowie. Mecz z BISTS Bielsko-Biała nie zaczął się dla nich najlepiej. Po ponad połowie spotkania to goście prowadzili 5:2 i wyglądało na to, że zamościanie zanotują porażkę u siebie. Wówczas jednak podopieczni trenera Piotra Kostrubca zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 4:5 Marcin Litwiniuk pokonał swojego rywala w setach 3:1 i zapewnił tym samym remis PWSZ Zamość 5:5. - Ciężko nam się rozpoczyna ten sezon, ale trzeba zwrócić uwagę, że mieliśmy bardzo pracowite wakacje, braliśmy udział w Akademickich Mistrzostwach Europy. Poza tym kalendarz rozgrywek tak jest ułożony, że pierwsze mecze gramy z bardzo wymagającymi rywalami. Widać już nieco postęp, ale jeszcze trochę czasu nam potrzeba by gra i wyniki wyglądały tak jak w poprzednim sezonie. – ocenia trener Piotr Kostrubiec. W meczu z BISTS Bielsko-Biała wystąpili: Marcin Litwiniuk, Marcin Kusiński, Paweł Kozieł, Ihor Zavadskyi, Radosław Chrześcian.

W niedzielę, 15 września, zawodnicy i zawodniczki PWSZ Zamość wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym rozegranym w Biłgoraju. Z imprezy wrócili ze sporymi sukcesami. Turniej wygrali: Karolina Lalak i Marcin Litwiniuk, zaś trzecie miejsca zajęli: Patrycja Waszczuk i Radosław Chrześcian. Zwycięzcy turnieju oraz Marcin Kusiński zagrają na I Grand Prix Polski w Wałbrzychu.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 2.jpg

3.jpg 3a.jpg 3b.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl