Logo
Wydrukuj tę stronę

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. W środę uroczyste otwarcie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W środę, 28 sierpnia, rozpocznie się XXXII Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Bieg ze względu na swój charakter oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z historią naszego regionu. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 10:00 przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny (ul. Akademicka).

Ideą przewodnią biegu jest zachowanie pamięci o tych tragicznych losach Dzieci Zamojszczyzny, a wysiłek jaki wkładają uczestnicy biegu w pokonanie 100 kilometrowej trasy jest formą jej uczczenia. Zawodnicy startujący w całym biegu pokonują cztery etapy (jeden etap dziennie), których łączny dystans wynosi 100 km. Na wynik końcowy biegu składa się łączny czas wszystkich etapów. Dla zawodników startujących w jednym etapie (do wyboru etapy od I- IV), każdy etap liczony jest jako oddzielny bieg, III etap jest jednocześnie półmaratonem.

I ETAP - 28.08 środa START godz. 10:30
Zamość - Zwierzyniec 32,800 km

II ETAP – 29.08 czwartek START godz. 10:30
Zamość - Krasnobród 31,1025 km

III ETAP – 30.08 piątek START godz. 10:30 - Półmaraton
Zamość - Skierbieszów 21,0975 km

IV ETAP – 31.08 sobota START godz. 11:00
Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km

Organizatorem Biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl