Reklama
Reklama

Za nami Plaża Open [ZDJĘCIA] Wyróżniony

foto: Paweł Nowak foto: Paweł Nowak

Turniej Plaża Open Zamość 2019 to już historia! Pierwsza edycja tego cyklu siatkówki plażowej została zorganizowana w Zamościu na Rynku Wielkim oraz na boiskach zamojskiego OSiR-u. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Była to już czwarta edycja w tym pięknym mieście.

W czwartek odbył się turniej amatorski. Po całym dniu zmagań wyłoniono zwycięzców zostali nimi: Jarosław Rarak i Grzegorz Turbiasz. Zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Był to niejako przedsmak kwalifikacji.

W piątek tradycyjnie rozegrano eliminacje. Udział w nich wzięło 35 par męskich oraz 22 żeńskie. Turniej kwalifikacyjny kobiet został rozegrany w grupach, a mężczyźni rywalizowali w systemie pucharowym. Do sobotniego turnieju głównego awans uzyskało najlepsze osiem zespołów w tym duety reprezentacji Polski, które zagrały w nieco innym zestawieniu: Rudol/Miszczuk oraz Szałankiewicz/Florczyk, a wśród kobiet: Łodej/Duda i Kłoda/Ceynowa. W sobotę punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy pierwsze mecze Main Draw. Już w pierwszym spotkaniu nie zabrakło emocji. Dopiero po tie-breaku turniejowa jedynka Brożyniak/Janiak uporała się z rywalami. Dopiero późnym popołudniem poznaliśmy zespoły, które awansowały do najlepszej „szóstki”. Pewne swojego miejsca w półfinale były duety Saad/Strąg oraz Błasiak/Adamek. O wejście do „czwórki” musiały jeszcze powalczyć Kaczmarek/Legieta, Brzostek/Gromadowska, Kłoda/Ceynowa i Łodej/Duda, a wśród Panów Andrys/Andrys, Lewicki/Maziarek, Kądzioła/Ociepski oraz Korycki/Chiniewicz.

Największe emocje przypadły jednak na dzień finałowy. Również i tym razem mecze rozgrywały się w dwóch miejscach: na Rynku Wielkim oraz boiskach OSiRu. Po pasjonujących półfinałach w Wielkim finale zobaczyliśmy w turnieju kobiet Błasiak/Adamek oraz Brzostek/Gromadowska, a w rywalizacji mężczyzn braci Andrys/Andrys i Rudol/Miszczuk. Piękna pogoda sprzyjała atmosferze całego wydarzenia, a także parom Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska i Rudol/Miszczuk, które sięgnęły po złote medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Brożyniak/Janiak oraz Saad/Strąg. Finały kobiet były transmitowane na kanale TVP SPORT.

W przerwach między sobotnimi spotkaniami odbył się także mecz zawodnicy vs kibice, w którym zagrał m.in. Dyrektor sportowy Plaży Open – Piotr Ilewicz. Transmisja meczów z boiska głównego odbyła się za pośrednictwem telewizji Plaży Open BDB TV, na kanale youtube BDB Event. Ujęcia z boiska były filmowane także z drona, a po meczach kibice mogli posłuchać swoich ulubieńców w pomeczowych wywiadach. Nie zabrakło również wielu atrakcji. Jedną z nich był mecz komentowany przez artystę kabaretowego – Bartosza Gajdę, a imprezę uświetnił występ Kabaretu Zachodniego oraz dyskoteka na Rynku Wielkim FUNNY BEACH PARTY!

Oprócz tego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Basen Aqua Wave czekał na miłośników wodnych szaleństw, a dzięki dietering.com zawodnicy i sędziowie mieli zapewnione wyżywienie przez całą długość turnieju! Parasole od Jurajskiej oraz namioty od MITKO for events doskonale ochraniały przed słońcem. Strefa ORLEN pozwoliła na odpoczynek zmęczonych zawodniczek i zawodników.

Całość imprezy została uświetniona dekoracją oraz konferencją prasową z udziałem zwycięzców oraz głównych organizatorów Plaży Open. Po turnieju wszyscy byli zgodni, że wydarzenie było zorganizowane na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zamość był pierwszym przystankiem na mapie tegorocznej edycji. Przed nami jeszcze cztery turnieje w czterech różnych miastach: Mysłowice, Łódź, Rybnik oraz finał w Białymstoku. Zapraszamy na następne turnieje Plaży Open 2019.

fot. Paweł Nowak

2 komentarzy

  • mirek
    mirek poniedziałek, 01 lipiec 2019 21:47 Link do komentarza

    dlaczego na zdjęcie główne daliście laureatki 3 miejsca...??? bez sensu

  • viktor
    viktor czwartek, 04 lipiec 2019 10:30 Link do komentarza

    faktycznie 3 miejsca ale w sumie chyba najlepiej wyszło bo są bez okularów, pozostale pary kobiece są w okularach

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us