Reklama
Reklama

"Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny" - pierwszy testmecz w naszym regionie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Będzie to pierwszy taki mecz piłki nożnej na Zamojszczyźnie. Zgromadzi wielu utalentowanych i ambitnych piłkarzy z naszego regionu, swój udział potwierdzili też wysłańcy klubów piłkarskich z 2,3,4 ligi. Testmecz ph. "Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny" odbędzie się 29 czerwca w Starym Zamościu.

- Idea tego spotkania jest bardzo prosta, w meczu udział wezmą zawodnicy z Zamojszczyzny o statusie młodzieżowca, których miałem możliwość obserwować w meczach ligowych. Piłkarze reprezentują kluby od 4 ligi do B klasy. Dzięki pomocy Tomasza Tomczewskiego i kilku trenerów udało mi się skompletować dwie jedenastki, które staną naprzeciwko siebie w tym wielkim wydarzeniu. Będą to zawodnicy, którzy według mojej oceny i osób, które mi pomagają, najbardziej się wyróżniali przez ostanie pół roku w swoich drużynach - informuje Michał Macek, organizator wydarzenia.  - Samo wydarzenie już przerosło moje oczekiwania, nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania, nie tylko ze strony samych zawodników, którzy ciągle się zgłaszają, czy kibiców, ale również od przedstawicieli klubów piłkarskich z całej Polski. W samym meczu swój udział potwierdzili wysłannicy klubów 2,3,4 ligowych z kraju, a także duża liczba managerów piłkarskich - dodaje.

Udział w tym spotkaniu jest bezpłatny. Młodzi piłkarze nie ponoszą żadnych kosztów związanych z meczem.

- Chciałbym bardzo podziękować klubowi Omega Stary Zamość, który bezinteresownie użyczył swój obiekt sportowy na ten mecz. Niestety koszt rozgrywania spotkania jest nadal duży, w związku z tym została utworzona zbiórka na organizacje meczu (https://zrzutka.pl/69um5z), jak również zostały wysłane zapytania do lokalnych firm o możliwość sponsorowania tego wydarzenia. Jak na razie odzew jest mały, ale może uda się pozyskać sponsorów, którzy pomogą tym młodym zawodników osiągnąć swoje marzenia - mówi Michał Macek.

Spotkanie ma na celu wypromowanie utalentowanych zawodników.

- W rejonie jest bardzo dużo utalentowanej młodzieży, wystarczy dać im szansę i mocno w nich wierzyć. Sam mecz, według mojej oceny, będzie doskonałym przykładem dla innych zawodników, że warto się starać a może kiedyś i "ty" dostaniesz swoje pięć minut. Ktoś "Ciebie" zobaczy i zaproponuje testy piłkarskie na poziomie centralnym. Jako trener jeździłem po Polsce i pracowałem w klubach 2,3 ligowych i doskonale sobie zdaje sprawę, że ciężko jest znaleźć młodych utalentowanych zawodników. Mam nadzieję, że podczas naszego testmeczu ujawnią się talenty, które zabłyszczą w Polsce i nasz rejon będzie z nich dumny - mówi organizator. - Mam też nadzieję, że wszyscy po tym meczu wrócą zadowoleni do domów - trenerzy, że wyszkolili tak dobrych zawodników, kibice że obejrzeli wspaniałe widowisko, zawodnicy którzy znajdą się w notesach klubów z poziomów centralnych, a na końcu ja, że coś co można nazwać "mission impossible" przyniosło wspaniały efekt - dodaje.

2 komentarzy

 • Arek
  Arek sobota, 15 czerwiec 2019 11:32 Link do komentarza

  Bardzo fajny pomysł, trenerowi życzę powodzenia i więcej takich osób powinno być w Hetmanie

 • W.
  W. sobota, 15 czerwiec 2019 11:56 Link do komentarza

  Pomysł świetny! Brakuje inteligentnych ludzi w całej Polskiej piłce!
  Ale proszę zwrócić uwagę na to ile osób wsparło finansowo tę inicjatywę! Trochę wstyd.
  Tylu kibiców! Ale szkoda choćby 10 złotych na swoją pasję i chęć pomocy?
  Trzymam kciuki!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us