Logo
Wydrukuj tę stronę

Zawodnicy Azymutu na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

Patryk Niedźwiecki oraz Jan Grosman z klubu UKS Azymut Siedliska (gmina Zamość) reprezentowali Polskę oraz nasz region na 19 Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej. Zawody odbyły się w Korei Południowej w miejscowości Sokcho, w dniach 2-8 września.

W zawodach wystartowało ponad 400 czołowych zawodników z ponad 30 państw z 4 kontynentów. W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 biegi indywidualne. Najlepsze miejsca naszych zawodników w kategorii seniorskiej M21 to 6 miejsce Patryka Niedźwieckiego w biegu klasycznym KF oraz w biegu sprinterskim 9 miejsce. Jan Grosnam w sprincie uplasował się na 13 miejscu a w biegu klasycznym był 17. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorskiej panowie zajęli 6 miejsce w biegu klasycznym.

Polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła 7 miejsce na Świecie zdobywając dwa złote medale (Agata Kulicka K35) oraz 3 brązowe (2x Maria Deptulska K19, Zbigniew Mądrzyński M60).

Dodajmy, że klub Azymut istnieje od 1996 roku. Jego działalność jest finansowana ze środków Gminy Zamość.

Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.