Reklama

Biegacze upamiętnią tragiczne losy Dzieci Zamojszczyzny

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Około 120 osób wystartuje w XXXI Czteroetapowym Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który 29.08 rozpoczyna się w Zamościu. Oprócz Polaków, pobiegną w nim zawodnicy z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Irlandii.

Do udziału w Biegu zgłosiły się również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich (25 os.), osoby niewidome/niedowidzące (18 os.), rolkarze (13 os.).

Jak informują Organizatorzy, ideą przewodnią Biegu jest zachowanie pamięci o tragicznych losach Dzieci Zamojszczyzny, a wysiłek jaki wkładają uczestnicy Biegu w pokonanie 100 kilometrowej trasy, jest formą jej uczczenia.

Rozpoczęcie poszczególnych etapów Biegu w Zamościu, Zwierzyńcu, Skierbieszowie i Krasnobrodzie, poprzedzone jest złożeniem kwiatów przy pomnikach upamiętniających dramatyczne wydarzenia. Spotkania z żyjącymi Dziećmi Zamojszczyzny, wspólne uczestnictwo we Mszy Świętej i Wieczornicy na Zamojskiej Rotundzie, wszystko to sprawia, iż Bieg ma szczególny charakter: to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również lekcja historii. Między innymi dlatego jest to jedyna tego rodzaju impreza biegowa w Polsce i w Europie.

Szczegółowy program zawodów znajduje się pod adresem: http://biegpokoju.zamosc.pl/index.php/aktualne/program-minutowy

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us