Reklama
Reklama

Memoriałowe granie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Do rozpoczęcia zmagań w pierwszej lidze szczypiornistów pozostał mniej niż miesiąc. Nic dziwnego, że debiutujący na zapleczu PGNIG Superligi zawodnicy Padwy Zamość zwiększają intensywność przygotowań. W najbliższą sobotę (25 sierpnia) beniaminek zmierzy się z dwoma pierwszoligowcami, AZS AWF Biała Podlaska i KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w ramach Memoriału Henryka Grabczaka.

Będzie to druga edycja turnieju poświęconemu pamięci Henryka Grabczaka, wieloletniego trenera młodzieżowych zespołów z Zamościa, a także wychowawcy i nauczyciela wychowania fizycznego.

- Rok temu zaprosiliśmy do Zamościa AZS PWSZ Tarnów i Czuwaj Przemyśl, a więc solidnych pierwszoligowców. W tegorocznej edycji chcieliśmy utrzymać ten poziom, a nawet go podnieść. To się udało, ponieważ w memoriale wystąpią trzy ekipy z pierwszej ligi – mówi Zygmunt Kamiński, prezes MKS Padwa Zamość.

Tym razem w hali zamojskiego OSiR zaprezentują się drużyny, z którymi podopieczni trenera Marcina Czerwonki będą rywalizować w nadchodzącym sezonie: AZS AWF Biała Podlaska i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- To dla nas świetna okazja do wypróbowania schematów, nad którymi obecnie pracujemy. Z drugiej jednak strony nie wysuwałbym zbyt daleko idących wniosków, ponieważ w ciągu najbliższego miesiąca wiele w naszych ekipach może się jeszcze wydarzyć – mówi szkoleniowiec.

Wiele wskazuje na to, że w grach kontrolnych zabraknie Tomasza Fugiela, który uskarża się na ból w stawie skokowym. Poza tym, wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca.

Pierwsze spotkanie pomiędzy gospodarzami a AZS AWF Biała Podlaska rozpocznie się o godz. 11.30. Dwie godziny później białczanie zmierzą się z KSZO, natomiast o godz. 15.30 Padwa zagra z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us