Logo
Wydrukuj tę stronę

Badmintonistki z III LO w Zamościu najlepsze w województwie lubelskim

Złoty medal wywalczyła Wiktoria Kasprzak, Monika Piotrowska oraz Natalia Żujewska, foto: materiał nadesłany Złoty medal wywalczyła Wiktoria Kasprzak, Monika Piotrowska oraz Natalia Żujewska, foto: materiał nadesłany

Drużyna badmintonistek z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu wygrała finał wojewódzkiej Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie. Awans do finału zapewniły sobie podczas Miejskiej Licealiady w Zamościu i półfinale w Chełmie.

Pod koniec października w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców, gdzie reprezentantki III LO w Zamościu, pewnie awansowały do kolejnego etapu – półfinału wojewódzkiego w Chełmie zajmując najwyższy stopień podium. Kolejne miejsce zdobyły drużyny: II LO Zamość, ZSP5 Zamość, ZSP4 Zamość oraz I LO Zamość.

Rejonowa Licealiada odbyła się 13 listopada w Szkole Podstawowej Nr 5 w Chełmie. Cztery drużyny damskie i cztery męskie, w tym uczennice III LO w Zamościu zapewniły sobie awans do finału w Zamościu (30.11.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 4).

W finale wojewódzkiej Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie dziewcząt i chłopców rywalizowało 8 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim. Drużyny podzielono na dwie grupy kwalifikacyjne, gdzie obowiązywał system gier „każdy z każdym”. Dziewczęta z III LO w Zamościu okazały się bezkonkurencyjne, odnosząc trzy pewne zwycięstwa w grupie z ZS Nr 2 w Milejowie – 3:0, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie – 3:0 oraz ZS Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie – 3:0, awansując do finału turnieju. W finale rywalem III LO był zespół II LO w Lublinie, który również z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w grupie. Po emocjonującym pojedynku lepsze okazało się III LO w Zamościu, wygrywając 3 – 1.

Drużyna III LO otrzymała puchar, natomiast drużyny, które zajęły miejsca I - III otrzymały medale.Wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Skład zamojskiej drużyny: Wiktoria Kasprzak, Monika Piotrowska oraz Natalia Żujewska. Na przełomie maja i czerwca odbędą się zawody Ogólnopolskie.

Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.