Logo
Wydrukuj tę stronę

Za nami zawody modeli szybowców, publikujemy wyniki

Zwycięska drużyna "Jedynki", foto: Joanna Giruś AZZ Zwycięska drużyna "Jedynki", foto: Joanna Giruś AZZ

V Okręgowe Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N odbyły się w ostatnią sobotę (25.11.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, w każdej triumfowała hrubieszowska "Jedynka". Publikujemy wyniki. 

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z następujących Klubów: Modelarnia MDK w Chełmie, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” z Hrubieszowa, Modelarnia LOK w Biłgoraju, Kółko Modelarskie „Śmigiełko z Rudej Huty, Modelarnia ze  Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego z Zamościa oraz Modelarnia ze  Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, w której skład wchodzą modelarze Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.

Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoim modelem dziewięć lotów podzielonych na trzy rundy. Po każdej rundzie następowała przerwa, na dokonanie w swoim modelu dodatkowej regulacji oraz ćwiczenie techniki wyrzutu modelu. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów z trzech najdłuższych lotów.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Ziemi Zamojskiej oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. 

Wyniki:

Kategoria wiekowa młodzik:
I miejsce Szumiata Karol – UKS „Jedynka” Hrubieszów
II miejsce Dziewulski Jakub – SM W. Łukasińskiego Zamość, AZZ
III miejsce Czerwieniec Rafał – SM J. Zamoyskiego Zamość

Kategoria wiekowa junior:
I miejsce Mięczak Mateusz – UKS „Jedynka” Hrubieszów
II miejsce Zbarachewicz Kacper – UKS „Jedynka” Hrubieszów
III miejsce Wezgraj Jakub – UKS „Jedynka” Hrubieszów

Kategoria wiekowa senior:
I miejsce Kryszczuk Leszek – UKS „Jedynka” Hrubieszów
II miejsce Stachniuk Tadeusz – MDK Chełm
III miejsce Czop Kamil – SM W. Łukasińskiego Zamość, AZZ


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl