Reklama

Jeden za wszystkich…

Padwa pokonała Wisłę Sandomierz, foto: materiał nadesłany Padwa pokonała Wisłę Sandomierz, foto: materiał nadesłany
Hasło francuskich muszkieterów doskonale obrazuje grę szczypiornistów Padwy Zamość w sobotnim meczu przeciw Wiśle Sandomierz 28:26 (13:13). Mimo arcytrudnego starcia każdy z zawodników gospodarzy przyczynił się do niebywałego sukcesu. Gdy nie szło jednemu, od razu pałeczkę przejmował drugi. O to właśnie chodzi w sporcie drużynowym.

Nie było żadną tajemnicą, że zawodnicy Wisły szczególną uwagę poświęcą Szymonowi Fugielowi. Kapitan Padwy w dwóch pierwszych spotkaniach rzucił aż 23 bramki. Nic więc dziwnego, że Fugiel otrzymał dodatkową „ochronę”.

W pierwszych minutach ciężar gry na siebie wziął więc Adrian Adamczuk. „Lukier” miał jednak pecha, ponieważ już w 7 min nieszczęśliwie upadł na parkiet i skręcił staw skokowy. Rozgrywający pojawił się jeszcze w drugiej połowie, ale było widać, że uraz sprawia mu dyskomfort.

Po kontuzji Adamczuka swoje „turbo” niespodziewanie włączył Tomasz Sałach, który rzucił cztery bramki pod rząd. Pod koniec pierwszej części błysnął także jeden z najmłodszych w drużynie Aleksy Radwański. Doświadczeniem imponował też Tomasz Samoszczuk. Słowem – kolektyw co się zowie.

Po remisowej pierwszej połowie zamojska publiczność szykowała się na prawdziwe grzmoty na parkiecie. I nie zawiodła się! Jeszcze w 42 min obie drużyny szły łeb w łeb, ale od tego momentu gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Po rzucie Pawła Maciochy z 47 min zamościanie prowadzili już czterema bramkami (23:19). Ta zaliczka pozwoliła na dowiezienie zwycięstwa do szczęśliwego końca, choć trudno odmówić gościom ambicji. Cały czas wywierali presję na miejscowych, by na cztery minuty przed końcem dojść ich na jedną bramkę.

W tej fazie wyróżnił się przede wszystkim bramkarz Padwy Rafał Bąk, który swoimi interwencjami porwał z miejsc kibiców. Zamojscy szczypiorniści wygrali już trzy spotkania w tym sezonie i dali jasny sygnał, że będą liczącą się siłą w całej stawce. Dokąd dojedzie żółto-czerwony autobus? Tego obecnie nie wie nikt.

MKS Padwa Zamość – Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Gałaszkiewicz 5, Sałach 4, Fugiel 4, Samoszczuk 3, Bigos 3, Maciocha 3, Radwański 3, Adamczuk 2, Pieczykolan 1, Kozyrski.
Wisła: Skowron, Pęgielski – Rusin 7, Cupisz 6, Białkowski 4, Dusak 3, Werstler 2, Kubisztal 2, Teterycz 1, Serafin 1, Statuch, Solon.
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl).
Widzów: 300.

1 komentarz

  • andrzej
    andrzej wtorek, 10 październik 2017 09:16 Link do komentarza

    Prośba do spikera, żeby wyciszył delikatnie nagłośnienie mikrofonu, nic nie można zrozumieć a ryk przeraźliwy, że się wytrzymać nie dawało, zagłuszał wszystko.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us