Reklama

Football Academy Zamość mistrzem województwa

Finały wojewódzkie odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim, foto: materiał nadesłany Finały wojewódzkie odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim, foto: materiał nadesłany
Drużyna Football Academy Zamość zdobyła mistrzostwo województwa lubelskiego w kategoriach U-8 podczas  XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Finały wojewódzkie odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach U-8, U-10 i U-12.


Finały w województwie lubelskim odbyły się 5 i 6 kwietnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz dziewczynki U-10, natomiast drugiego dnia swoje mecze rozegrali chłopcy do lat 10 oraz najstarsza kategoria wiekowa. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców.

Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

Finały wojewódzkie odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim, foto: materiał nadesłany

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek najlepsza okazała się drużyna z PSP w Momotach Górnych pokonując w finale SP z Bystrzejowic Pierwszych.

Wśród chłopców w kategorii U-8 po końcowy triumf udało się sięgnąć zawodnikom z drużynie Football Academy Zamość. W poprzedniej edycji rozgrywek podopieczni Marka Basaja odpadli już w ćwierćfinale, dlatego teraz, kiedy zabrzmiał końcowy gwizdek, trener nie mógł ukryć swoich ogromnych emocji.

? Naprawdę nie wiem, co mogę panu powiedzieć, gdyż jeszcze żyję tym finałowym spotkaniem. Oczywiście, przyjechaliśmy tutaj z pewnymi oczekiwaniami i widzieliśmy, że mamy silną drużynę. Nie ukrywam, że moim planem było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, ale ostatecznie udało się wygrać, co jest zasługą tych wspaniałych chłopaków. Bez dwóch zdań zagrali najlepszą piłkę na tym turnieju i jest to zdanie większości trenerów tutaj. Zostawili na boisku sporo serca ? wyznał opiekun. ? Jeśli chodzi o pracę z takimi dziećmi, najważniejszy jest spokój i cierpliwość. Trzeba im pokazać wszystko od podstaw, a także nie wymagać od nich rzeczy, których się ich nie nauczyło ? dodał trener Basaj.

W kategorii wiekowej U-10 triumfowały drużyny PSP Modliborzyce i UKS ?Niedźwiadek? Chełm oraz UKS ?Piątka? Biała Podlaska i UKS ?Niedźwiadek? Chełm w kategorii U-12.

Finały wojewódzkie odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim, foto: materiał nadesłany


Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo lubelskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Drużyny do lat 8 kończą rozgrywki na etapie wojewódzkim.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us