Reklama

Akademia Zamojska uhonorowana nagrodą specjalną AZS

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Akademia Zamojska otrzymała nagrodę specjalną Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie za wybitne osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym i złoty medal w Mistrzostwach Europy w Ołomuńcu 2023. Nagrodę odebrali rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz., mgr Piotr Kostrubiec – trener reprezentacji AZ w tenisie stołowym, nauczyciel akademicki oraz dr Krzysztof Okapa - kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, dyrektor Instytutu Turystyki i Rekreacji.

Przypomnijmy, że latem tego roku reprezentacja Akademii Zamojskiej wywalczyła łącznie 5 medali – trzy złote i dwa brązowe – podczas Akademickich Mistrzostw Europy w czeskim Ołomuńcu. Akademia Zamojska zdobyła złoto w turnieju drużynowym, który wywalczył zespół w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Wederlich i Jan Zandecki. Do tego krążka podopieczni trenera Piotra Kostrubca dołożyli kolejne. W singlu najlepszy okazał się Jan Zandecki, zaś brąz zdobył Jakub Folwarski. W deblu również było gęsto na podium od studentów Akademii Zamojskiej. Złoto zdobył duet Konrad Kulpa i Jan Zandecki, zaś brąz – Jakub Folwarski i Damian Węderlich. Wszyscy reprezentanci są studentami AZ na kierunku turystyka i rekreacja.

Nagrodę wręczono 10 listopada br. podczas Balu Sportowca AZS w Lublinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us