Reklama

Akademia Zamojska i Trefl partnerami przez kolejny sezon

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ i prezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość Piotr Kostrubiec podpisali umowę o współpracy na sezon 2023/2024. Współpraca Uczelni i Klubu sięga 2012 r., jeszcze gdy zespół zamojskich tenisistów występował w I lidze. Od tamtej pory zespół awansował do Superligi, która jest najwyższą klasą rozgrywkową tenisa stołowego w Polsce. Akademia Zamojska jest sponsorem strategicznym i tytularnym AUKS Trefl Zamość. Zamojscy tenisiści występują w Superlidze pod nazwą Akademia Zamojska Zamość.

- Cieszymy się z osiągnięć drużyny w LOTTO Superlidze, a także sukcesów naszych studentów w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, gdzie nasi reprezentanci zdobyli aż pięć medali, z czego trzy złote. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i kontynuujemy nasze partnerstwo. Sport jest bowiem istotną sferą życia studenckiego. Mamy wiele sukcesów w tej dziedzinie nie tylko w tenisie stołowym, ale również w lekkoatletyce czy podnoszeniu ciężarów. Pamiętajmy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – powiedział rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

W LOTTO Superlidze zawodnicy z Zamościa występują już od trzech sezonów, z roku na rok uzyskując coraz wyższe osiągnięcia. W minionym sezonie 2022/2023 zespół zajął 8. miejsce w tabeli krajowej elity i po raz pierwszy w historii zagrał w fazie play-off rozgrywek.

- Awans do fazy play-off, gra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski to najwyższe osiągnięcie w historii naszego klubu, a także historii tenisa stołowego w województwie lubelskim. Cieszy nas, że kolejny rok będziemy współpracować z Akademią Zamojską i wspólnie osiągać sukcesy – powiedział Piotr Kostrubiec, prezes AUKS Trefl Zamość, trener występującego w LOTTO Superlidze zespołu Akademia Zamojska Zamość.

Warto też zaznaczyć, że studenci Akademii Zamojskiej odnoszą sukcesy w akademickich rozgrywkach w tenisie stołowym. Reprezentacja AZ wywalczyła w tym roku drużynowo Akademickie Mistrzostwo Polski oraz Akademickie Mistrzostwo Europy. Złoto AME zdobyli również w grze singlowej Jan Zandecki oraz w grze deblowej Jan Zandecki i Konrad Kulpa.

Uroczyste podpisanie porozumienia między Uczelnią a Klubem odbyło się 25 lipca br. w rektoracie Akademii Zamojskiej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us